Monitor Sądowy i Gospodarczy w wersji on-line

Od dnia 30 września 2010 możliwy jest dostęp jest elektronicznej wersji Monitora Sądowego i Gospodarczego. Oznacza to, że uzyskaliśmy szybki i wygodny dostęp do ogłoszeń publikowanych w MSiG, a dotyczących m. in. spółek handlowych. To kolejny, jakby nie było udany krok MS, po wprowadzeniu zdalnego dostępu do wglądu w treść ksiąg wieczystych. Ja z pewnością bardzo chętnie będę korzystał z elektronicznego dostępu do MSiG.

Portal Monitora Sądowego i Gospodarczego znajduje się pod tym adresem: http://imsig.pl/.

Udostępnij:

Advertisements

5 Responses to Monitor Sądowy i Gospodarczy w wersji on-line

 1. Liwiusz says:

  W końcu. W dobie komputerów i internetu to powinna być norma już dawno. Zobaczymy jak będzie działać w praktyce. Mam nadzieję, że lepiej niż elektroniczny KRS, któremu zdarzało się zaliczyć kilkunastodniowe “zwałki”. Ale same procedury pozostawiają nadal wiele do życzenia. Znajoma spółka jawna zmieniała swoją nazwę przez ponad pół roku, zaliczając po drodze błędne jej wpisanie z uwagi na “oczywistą pomyłkę” jakiegoś pracownika sądu…

  • pawel.sikora says:

   Zgadzam się. Elektroniczny dostęp do MSiG to coś, czego wszyscy oczekiwali chyba już od dawna. Natomiast co do procedur, to błędy zdarzają się każdemu, a sądach pracują tylko ludzie i o tym nie można zapominać. Problem jest nie w tym, że ktoś się pomylił ale w tym, jakie podejście będzie miał do swojego błędu. Można – widząc swój oczywisty błąd – wykazać trochę dobrej woli i naprawić go jak najszybciej się da, nie utrudniając przy tym ludziom życia. A na to wszystko nakłada się instrukcyjny i co do zasady całkowicie wirtualny siedmiodniowy termin do załatwienia sprawy rejestrowej. W KRS dzieją się czasami dziwne rzeczy, tak dziwne, że przecieram oczy ze zdumienia, ale dzieją się i takie, które należy podziwiać (rejestracja sp. z o. o. w 3 dni). Reasumując zatem, system nie jest taki zły, czasami brakuje tylko pomyślunku no i dobrej woli.

   A już całkowicie inna sprawa to ministerialny pomysł “elektroniczny” protokół sądowy, który dowodzi, że nie zawsze pęd ku informatyzacji następuje w poprawnym kierunku….

   pozdrawiam

 2. pawel.sikora says:

  Przyznam, że nie wnikałem w relacje właścicielskie serwisu, zakładając, że to “oficjalne wydawnictwo” (dziękuję przy tym za zwrócenie uwagi na tę okoliczność).

  No ale skoro nie jest, to można jedynie pogratulować autorowi serwisu zmysłu biznesowego. Jeżeli ma na tyle samozaparcia żeby aktualizować zawartość i utrzymywać serwis na bieżąco, to tylko pogratulować.

  Biznes to biznes (taki choćby jak Infoveriti.pl) i nie ma w tym nic złego, po prostu wypełnił lukę, która była na rynku. Jeżeli MS zdecyduje się na własny serwis (może nawet podejdzie do tematu ambicjonalnie), wtedy pewnie ten biznes straci na aktualności. Póki co jednak jest to przydatne narzędzie, z którego korzystanie – pomimo, że jest tworem nieautoryzowanym – nie musi przynosić użytkownikom jakiejkolwiek ujmy.

  Pozdrawiam

 3. Radek says:

  MS robi jeszcze lepszy biznes, bo dostęp do monitorów jest płatny (wersja elektroniczna 14,60 PLN), można je zarówno ściągnąć z ich strony jak i dostawać codziennie na e-mail. Co do rozwiązania na stronie imsig.pl to mówiąc szczerze, nie ma przy tym żadnej roboty, wszystko robią skrypty i takie rozwiązanie jest dość banalne. Zdziwiłbym się gdyby autor w jakikowliek sposób sam aktualizował zawartość serwisu. Szkoda po prostu na to czasu.

 4. pawel.sikora says:

  A więc tym bardziej brawa dla autora, że przy minimalnym nakładzie pracy może coś zarobić. Dodać należy, że nawet nie musiał płacić za reklamę – zrobiła to za niego(i do tego bardzo skutecznie) prasa 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s